NOVÉ OPATŘENÍ MŠMT OD 25.2.2021

23.02.2021 22:41

priloha_876229376_0_Informace pro školy a školská zařízení - roušky

 
Kvalitnější ochranu dýchacích cest stanovuje od půlnoci ze středy na čtvrtek 25. února nařízení ministerstva zdravotnictví. V některých případech stanovuje ochranu minimálně respirátorem, nanorouškou nebo dvěma přes sebe nasazenými zdravotnickými rouškami, v jiných případech bude stačit jen jedna zdravotnická maska. Minimálně chirurgickou roušku budou muset nasadit i děti. Od konce února tak podle nařízení nebudou dostatečné podomácku vyrobené roušky. 
 

Jakou ochranu nařízení stanovuje?

Respirátor, obdobný prostředek splňující normu nebo dvě přes sebe nasazené zdravotnické obličejové masky bude povinné nosit ve vnitřních prostorách, které slouží jako prodejna či provozovna služeb, v ambulancích zdravotnických zařízení, zařízeních sociálních služeb a na mezinárodních letištích. Tato ochrana bude povinná také v MHD a na zastávkách, taktéž i ve vozidlech, kde cestují lidé mimo jednu domácnost. Pro děti od dvou do 15 let bude platit výjimka, a i v těchto případech jim bude stačit jen jedna zdravotnická obličejová maska.

Respirátor nebo jednu zdravotnickou obličejovou masku bude nutné nosit ve všech vnitřních prostorách mimo bydliště nebo místo ubytování, ale i ve venkovních prostorách v zastavěném území obce, kde se nachází alespoň dvě osoby vzdálené od sebe méně než dva metry. Toto platí i pro školy.