Preventivní testování žáků každé pondělí

20.11.2021

Preventivní testování ve školách na covid-19 bude probíhat každé pondělí. Pokud nebude prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu.

Testovat se bude antigenními testy značky SEJOY stěrem z vnitřního okraje nosu.

Testování bude probíhat na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví (MZ).

Žáci budou testování v tělocvičně hned po příchodu do školy.

Testovat se nemusí žáci, kteří nemoc covid-19 prodělali v uplynulých 180ti dnech. Prodělání nemoci covid-19 je potřeba doložit certifikátem, který dokládá potvrzení nemoci PCR testem. Certifikát lze vytisknout na portálu https://ocko.uzis.cz/. Pokud má rodič o testování žáka, který prodělal covid-19, zájem, nebude předkládat certifikát o prodělání nemoci. Již odevzdané certifikáty omlouvají děti z očkování v následujících 180 dnech.

Žáci, kteří nebudou v den testování ve škole přítomni, se budou testovat v den, kdy do školy přijdou.

Zároveň prosíme rodiče, aby do školy neposílali děti s příznaky jakéhokoliv onemocnění.

Berte na vědomí, že antigenní testy jsou nepřesné a jedině PCR test Vám dá jistotu, zda příznaky případného onemocnění jsou způsobeny koronavirem.

Děkujeme za pochopení a za spolupráci.
.