Testování žáků od 3.1.2022

30.12.2021

Testování ve školách bude dle nařízená MZČR od 3.1. 2022 probíhat každé pondělí a čtvrtek. Testováni budou všichni žáci a zaměstnanci bez ohledu na prodělání nemoci či očkování. Žáci budou testováni antigenním testem ráno po příchodu do školy. V pondělí a ve čtvrtek nebude ranní družina v běžném režimu. Dítě přijde v roušce do školy, v šatně se přezuje a svlékne a půjde rovnou do své třídy, kde bude v lavici čekat na testování, které bude probíhat od 7:30 do 7:45. Při čekání na test počítáme s promítáním pohádek, ale pokud je to možné, neposílejte v pondělí a ve čtvrtek děti do školy před 7:20 (netýká se dojíždějících). Bude-li mít Vaše dítě pozitivní antigenní test, budete vyzváni, abyste si pro dítě přišli/přijeli. Během krátké doby byste měli obdržet SMS zprávu s číslem e-žádanky k PCR testu. Dále MŠMT uvádí, že "Po obdržení této SMS půjdete na libovolné odběrové místo, které provádí PCR testy na základě žádanky. U některých míst je třeba nejdříve rezervovat termín". S rezervací raději počítejte a to zde https://charitazabreh.reenio.cz/...rms. V případě pozitivního antigenního testu v pondělí se ostatní žáci učí bez omezení, neboť se předpokládá, že se o víkendu děti neviděly a v pondělí ráno do doby testování měly roušku.

Čtvrteční testování prvních 14 dnů v lednu bude probíhat v režimu "TEST-TO-STAY" ...aneb otestuj se, abys mohl zůstat!

Pokud bude mít ve čtvrtek ve třídě někdo pozitivní AG test, dokud nebude znám výsledek následného PCR testu, ostatní spolužáci sice mohou chodit do školy, ale dle MŠMT musí:

- po celou dobu mít ve škole roušky - očkovaní i neočkovaní

- každé ráno si ve škole udělat kontrolní AG test

- zachovat homogenitu třídy - s nikým se nemíchat

- obědvat s odstupem od ostatních tříd

- vyčleněné WC, pokud je to ve škole možné

Pokud bude PCR test dotyčného žáka negativní, vše se vrací zpátky do běžného režimu, pokud bude pozitivní, následuje standardní trasování, případně karanténa.